Schoonmaakgoeroe logo | professionele schoonmaakproducten voor thuis en op de zaak.
Filter zoekresultaat
ramen wassen zonder strepen

Ramen wassen zonder strepen buiten

Ramen wassen zonder strepen: zo doet de glazenwasser het

Buiten ramen wassen zonder strepen zit hem niet in allerlei trucjes met krantenpapier of andere huishoudelijke middeltjes. Streeploos ramen wassen zit hem vooral in de kwaliteit van je gereedschap. En dan met name in de kwaliteit van het rubber van je raamtrekker. En uiteraard is ook een goede werkinstructie belangrijk.

Een goede glazenwasser kan met een goede raamwisser bij wijze van spreken zelfs met water uit de sloot een raam streeploos schoon krijgen. Maar met schoon water, een goede inwasser en raamtrekker en een kleine hoeveelheid geschikt reinigingsmiddel maak je het jezelf natuurlijk wel een stuk makkelijker.

Bekijk direct het gereedschap →

Wat heb je nodig om de ramen zonder strepen te wassen

Goed materiaal en de juiste werkwijze zijn belangrijker dan het gebruiken van veel schoonmaakmiddel.

Voor de traditionele glazenwassersmethode heb je nodig:

  • Een inwasser: hiermee maak je het raam nat en week je het vuil los.
  • Een raamwisser: zorg voor een raamwisser van goede kwaliteit met een schoon en onbeschadigd raamwisrubber. De kwaliteit en conditie van dit raamwisrubber maken of breken een goed resultaat.
  • Een emmer met water voor de inwasser en raamtrekker: zorg dat je inwasser in de emmer past.
  • Reinigingsmiddel: hiervan heb je maar weinig nodig. Kies een geschikt reinigingsmiddel voor ramen.
  • Spons en doeken: voor het schoonmaken van de kozijnen.
  • Telescoopsteel: wanneer je hogere ramen wilt wassen zonder een trap te hoeven gebruiken.

Waarom is een goede raamtrekker zo belangrijk?

Een goede raamtrekker met een kwaliteitsrubber speelt een belangrijke rol bij streeploos schone ramen. Een raamwisrubber dat beschadigd of ingedroogd is, kan strepen veroorzaken of vuil achterlaten. Denk maar aan een versleten ruitenwisser van de auto. Controleer het rubber daarom voordat je begint met ramen wassen. Voel je beschadigingen of zie je dat het rubber niet mooi meer is, vervang het dan.

Welke maat raamwisser kies ik?

Groter is niet altijd beter. Voor je ramen thuis is een breedte van 35 cm vaak praktisch. Bij grotere glasoppervlakken kan een raamwisser van 45 cm breed sneller werken.

Bekijk direct het gereedschap →

Welk schoonmaakmiddel gebruikt een glazenwasser bij het ramen wassen zonder strepen?

Professionele glazenwassers gebruiken glazenwasserszeep. Dat is een geconcentreerd schoonmaakmiddel speciaal voor glas dat geen residu achterlaat. Enkele druppels op een vochtige inwasser is alles wat je nodig hebt. Niet overdoseren: wanneer je te veel schuim maakt, geeft dat juist strepen. Als alternatief kun je afwasmiddel gebruiken.

Bij Schoonmaakgoeroe zijn twee varianten van glazenwasserszeep verkrijgbaar:

  • Unger’s Liquid FR100. Dit is de traditionele glazenwasserszeep die door veel professionele glazenwassers dagelijks wordt gebruikt. De mengverhouding wanneer je een sopje maakt is 1:100, dus een liter gaat heel lang mee. Bekijk Unger’s Liquid FR100 →
  • Unger Green Label is de eerste professionele glazenwasserszeep met EU Ecolabel. Deze wordt geleverd in een gerecyclede fles. Dit is voor jou de beste keuze als duurzaamheid meespeelt in je besluit. Bekijk Unger Green Label →

Ramen wassen zonder strepen: het stappenplan

In dit stappenplan maken we gebruik van:

  • een stoffer
  • een inwasser en raamtrekker
  • een zachte spons
  • een microvezeldoek
  • glazenwasserszeep
  • water

Een handige gids voor het ramen wassen zonder strepen buiten zoals professionele glazenwassers het doen

1. Voorbereiding voor het ramen wassen zonder strepen

Controleer de conditie van je materiaal. Is de inwashoes schoon en gewassen? Is de conditie van het raamwisrubber nog in orde? Verwijder ook losstaande potten, beelden en andere objecten die eventueel op de vensterbank of voor je raam staan. Zorg dat de ramen goed te bereiken zijn.

Pak een geschikte emmer en vul deze voor een deel met schoon water of zorg dat je een buitenkraan hebt waar je makkelijk naartoe kan lopen. Gebruik geen heet water, dit kan de werking van je reinigingsmiddel verminderen.

2. Raam inwassen

Pak de inwasser en maak onder de kraan de inwasvacht goed nat. Knijp hem vervolgens uit tot deze drupvrij is.
Voeg een paar druppels glazenwasserszeep toe en verdeel dit met je hand gelijkmatig over de inwasvacht. Laat het geheel even intrekken zodat het water zich goed kan verdelen.

4. Afstoffen

Haal met een zachte stoffer het losliggende vuil weg en verwijder het spinnenrag van de kozijnen.

5. Kozijn nat maken

Maak het kozijn nat met een drupvrije spons en schoon water.

6. Raam inzepen

Zeep het raam in met de inwasser die je hebt voorbereid. Sommige inwassers hebben aan de zij- of achterkant een stukje harder materiaal waarmee je vastzittend vuil kunt verwijderen. Besteed aandacht aan deze stap.

7. Kozijn afnemen

Wanneer je de ramen hebt ingezeept, neem je een klamvochtige microvezeldoek die je in vlakken hebt gevouwen. Hiermee neem je de bovenkant en zijkant van het kozijn af.

8. Raam droogtrekken

Trek het raam hierna droog met de raamtrekker. Dit kun je op meerdere manieren doen. Veel glazenwassers zetten de trekker bovenaan het raam en maken daar even korte bewegingen. Dit doe je om druppels op een later moment te voorkomen. Vervolgens droog je het raam in een s-vorminge beweging. Ben je daar niet ervaren in, dan zul je daarin een leercurve zien. Het kan ook op een iets minder snelle methode (Zie video onderaan) zorg dan wel dat je tussen elke baan door je rubber goed schoon maakt, zodat je geen zand van de onderzijde van je raam mee naar boven neemt.

9. Dorpel afnemen

Is je raam droog? Neem dan met de microvezeldoek de dorpel van het kozijn af. Vouw hierna de microvezeldoek naar een schoon vlak voor het volgende raam.

10. Druppels verwijderen

Verwijder eventuele achtergebleven druppels met een droge schone microvezeldoek (ook weer opgevouwen in vlakken).

11. Volgende raam

Controleer het raam. Ben je tevreden? Controleer dan of je raamrubber schoon is en je inwasser voldoende nat. Ga dan naar het volgende raam.

Wat niet goed werkt bij het ramen wassen zonder strepen.

  • Ramen schoonmaken met azijn.
    Bij het gebruik van goed gereedschap is dit niet nodig. Bovendien kan schoonmaakazijn ervoor zorgen dat rubber uitdroogt. En juist dat rubber zorgt, wanneer het in goede conditie is, voor een streeploos resultaat.
  • Ramen schoonmaken met groene zeep.
    Groene zeep is voor het zemen van je ramen geen geschikt middel. Groene zeep kan een residu achterlaten op het glas, waardoor juist strepen ontstaan. Heb je groene zeep gebruikt, dan kan het daardoor lastiger zijn om je ramen weer streeploos schoon te krijgen. Meer over groene zeep.
  • Ramen poetsen met autoshampoo.
    Dit is geen goede keuze. Autoshampoo bevat vaak een wasbestanddeel. Wanneer je de ramen met zo’n autoshampoo wast, kan er een laagje op het glas achterblijven. In bepaalde toepassingen kan dit wenselijk zijn, maar bij het wassen van ramen meestal niet. Met goed gereedschap heb je geen autoshampoo nodig voor een streeploos resultaat.
  • Ramen wassen met een vaatwasblokje.
    Doe dit niet. Een vaatwasblokje is niet bedoeld voor het wassen van ramen. Je ramen zullen er misschien schoon van worden, maar je kunt ook andere materialen rondom het glas beschadigen. Denk bijvoorbeeld aan een geverfd houten kozijn. Wanneer je pech hebt beschadigd ook het raam zelf. Denk maar aan de doffe waas op je glazen wanneer je perongeluk een keer teveel vaatwasmiddel hebt gebruikt.
  • Ramen poetsen met krantenpapier.
    Als je de ramen hebt gewassen en je moet ze daarna nog poetsen, dan heb je iets niet goed gedaan. Wanneer je de ramen op de juiste manier schoonmaakt, zal je glas er streeploos uitzien en is napoetsen met kranten echt niet nodig.
  • Ramen wassen met afwasmiddel en ammoniak.
    Het is niet nodig om afwasmiddel en ammoniak met elkaar te mengen om ramen streeploos schoon te krijgen. Meng schoonmaakmiddelen bovendien niet zomaar met elkaar. Met schoon water, een kleine hoeveelheid geschikt reinigingsmiddel en goed materiaal kun je ramen prima streeploos wassen.

Misschien heb je op dit moment het budget niet voor professioneel gereedschap. Hieronder lees je hoe je met een spons en huishoudelijke kwaliteit raamtrekker je ramen schoonmaakt. De methode kost meer inspanning dan de methode ramen wassen zonder strepen, maar met de juiste werkvolgorde haal je een redelijk goed resultaat.

  1. Vul een emmer met lauw water en voeg daar een drup afwasmiddel aan toe.
  2. Neem vervolgens het houtwerk af met een goed doordrenkte druipvrije spons. Let op: wanneer je met een te droge spons werkt, kun je krassen in het verfwerk of zometeen op je ramen krijgen.
  3. Spoel de spons uit en knijp hem uit tot drupvrij. Zorg dat er geen zand meer in zit, zand krast!
  4. Was nu de ramen van onder naar boven om lekstrepen te voorkomen.
  5. Geef enige druk op de spons om een goed reinigende werking te krijgen.
  6. Spoel de spons tussendoor uit en zorg dat de spons nat genoeg blijft. We vallen in herhaling maar een te droge spons kan in combinatie met zand op de ramen krassen veroorzaken.
  7. Als er sprake van vastzittende vervuiling dan kun je voorzichtig met een schuurspons met een witte schuurpad de vervuiling weghalen. Denk er om dat de schuurspons goed nat is, gebruik geen schuurspons met groene pad.
  8. Spoel de spons goed uit en knijp hem vervolgens goed droog.
  9. Maak nu met de goed uitgeknepen spons rondom de kozijnen droog.
  10. Trek nu met een goede raamtrekker de buitenrand van het raam droog en trek daarna het raam in horizontale banen droog in een vloeiende beweging.
  11. De hoekjes kun je eventueel nog nadrogen met een zeem of een microvezel doek.

Waarom krijg ik strepen na het ramen wassen?

Mogelijk is je raamwisrubber versleten. Of het gebruikte rubber is van slechte kwaliteit. Ook is het mogelijk dat je het verkeerde soort reinigingsmiddel gebruikt. Sommige schoonmaakmiddelen laten een laagje achter op het raam. Daardoor krijg je dan strepen.

Ramen wassen zonder strepen: welk schoonmaakmiddel gebruikt een glazenwasser?

Een glazenwasser gebruikt glazenwasserszeep en soms afwasmiddel. Wanneer de glazenwasser een zuiver water systeem heeft, dan zijn reinigingsmiddelen niet van toepassing.

Hoe krijg ik ramen streeploos schoon?

Streeploos schone ramen krijg je door schoonmaakmaterialen te gebruiken van goede kwaliteit en op de goede manier. Je gebruikt hierbij maar een klein beetje schoonmaakmiddel. In het stappenplan op deze pagina lees je hoe je de ramen streeploos schoon krijgt zonder moeilijke trucs.

Oma weet raad schrijft over het gebruik van uien bij het ramen wassen. Heb jij wel eens een glazenwasser zien rondrijden met een bus vol uien? Nee natuurlijk niet, die eten we lekker op in de hutspot. Het kan veel eenvoudiger

Kun je ramen wassen wanneer de zon erop schijnt?

Ja, dat kan. Je hebt alleen minder tijd per raam om het raam streeploos schoon te krijgen. Dit komt omdat het water eerder zal opdrogen.

Heb je hoge ramen of wil je ramen wassen zonder strepen op meerdere verdiepingen?
Lees dan ook zelf ramen wassen als bedrijf.

Ramen wassen zonder strepen: veiligheid eerst

Ga je hogere ramen wassen, gebruik dan bij voorkeur een telescoopsteel. Dat is veiliger en minder vermoeiend dan werken op een trap.


Moet je toch een trap gebruiken:

  • Zorg dat de trap hoog genoeg is zodat je niet boven je macht werkt
  • Zet de trap op een stabiele ondergrond
  • Sta niet met beide voeten op dezelfde tree
Unger glasbewassing ergotec ninja squeegee Zelf ramen wassen als bedrijf
Item toegevoegd aan winkelwagen.
0 items -  0,00